«

»

mar 21 2016

Kolejny pożar kurnika w Konieczkowej

1458551366269W poniedziałek 21-go marca ok. godz. 9:45 wyjechaliśmy do pożaru kurnika w miejscowości Konieczkowa. Do zdarzenia wyjechaliśmy samochodem GCBA Mercedes 1428AF w sile 6-ciu ratowników. Po dojeździe na miejsce nasza rota uzbrojona w Aparaty Ochrony Dróg

Oddechowych wspomogła zastęp OSP Niebylec w oddymianiu hali oraz zasililiśmy w wodę, samochód 561[R]22 GBA SCANIA z JRG Strzyżów. Bardzo trudnym okazało się zlokalizowanie pożaru z uwagi na duże zadymienie. Warto zaznaczyć, że szybkie poinformowanie służb ratunkowych o zdarzeniu zapobiegło rozprzestrzenieniu się pożaru, a zarazem większym stratom materialnym. Druga rota z naszej OSP zajęła się zbudowaniem punktu czerpania wody. Do remizy powróciliśmy po ok. dwóch godzinach. Na miejscu poza naszą OSP działali także: OSP Konieczkowa, OSP Niebylec, OSP Jawornik, OSP Lutcza, 561[R]22 GBA SCANIA i 561[R]90 SsangYong JRG Strzyżów. Obecny był także Komendant Powiatowy PSP w Strzyżowie st.bryg. Piotr Rędziniak.

Był to już drugi pożar kurnika w tym roku (pierwszy 16 lutego).

Na alarm wstawili się:

  1. Mateusz Kudła

  2. Grzegorz Bator

  3. Dawid Wojtaszek

  4. Bartosz Janusz

  5. Stanisław Chyłek

  6. Piotr Chyłek

1 komentarz

  1. KM PSP

    żałosne jest wypisywanie kto stawił sie na alarm, jesteście gwiazdami czy strażakami?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.