«

»

Mar 21 2016

Kolejny pożar kurnika w Konieczkowej

1458551366269W poniedziałek 21-go marca ok. godz. 9:45 wyjechaliśmy do pożaru kurnika w miejscowości Konieczkowa. Do zdarzenia wyjechaliśmy samochodem GCBA Mercedes 1428AF w sile 6-ciu ratowników. Po dojeździe na miejsce nasza rota uzbrojona w Aparaty Ochrony Dróg

Oddechowych wspomogła zastęp OSP Niebylec w oddymianiu hali oraz zasililiśmy w wodę, samochód 561[R]22 GBA SCANIA z JRG Strzyżów. Bardzo trudnym okazało się zlokalizowanie pożaru z uwagi na duże zadymienie. Warto zaznaczyć, że szybkie poinformowanie służb ratunkowych o zdarzeniu zapobiegło rozprzestrzenieniu się pożaru, a zarazem większym stratom materialnym. Druga rota z naszej OSP zajęła się zbudowaniem punktu czerpania wody. Do remizy powróciliśmy po ok. dwóch godzinach. Na miejscu poza naszą OSP działali także: OSP Konieczkowa, OSP Niebylec, OSP Jawornik, OSP Lutcza, 561[R]22 GBA SCANIA i 561[R]90 SsangYong JRG Strzyżów. Obecny był także Komendant Powiatowy PSP w Strzyżowie st.bryg. Piotr Rędziniak.

Był to już drugi pożar kurnika w tym roku (pierwszy 16 lutego).

Na alarm wstawili się:

  1. Mateusz Kudła

  2. Grzegorz Bator

  3. Dawid Wojtaszek

  4. Bartosz Janusz

  5. Stanisław Chyłek

  6. Piotr Chyłek

1 komentarz

  1. KM PSP

    żałosne jest wypisywanie kto stawił sie na alarm, jesteście gwiazdami czy strażakami?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.