«

»

gru 20 2015

VII Barbórkowy Turniej Strażaków Ratowników

IMG_850119 grudnia w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się VII Barbórkowy Turniej Strażaków Ratowników. W tym roku w turnieju także brała udział nasza jednostka w składzie: Dawid Wojtaszek, Janusz Bartosz, Chyłek Piotr.

Drużyna składająca się z trzech ratowników w kompletnym umundurowaniu bojowym, osiąga gotowość startową po pozytywnym wyniku odprawy technicznej w momencie założenia aparatów powietrznych i masek (oddychanie z aparatu).
Start drużyny – zastępu, następuje z poziomu –110 m szybu. Po sygnale sędziego startowego, zawodnicy pokonują schody przy szybie, następnie
po drabinie kierują się na klatkę schodową, którą mają do pokonania (różnica poziomów 110 m), oraz korytarz, na końcu którego znajduje się meta.

Wymagania sprzętowe dla strażaków:

– ubranie bojowe – specjalne strażaka dopuszczone do stosowania w ochronie przeciwpożarowej typu

NOMEX

– buty bojowe certyfikowane do działań ratowniczo- gaśniczych,

– hełm strażacki certyfikowany do działań ratowniczo-gaśniczych

– aparat powietrzny z maską,

– rękawice dopuszczone do stosowania w ochronie przeciwpożarowej,

– latarka w wykonaniu Ex.

Udało nam się uzyskać rezultat 6:13.27 min i uplasować się na 12 miejscu 61 drużyn OSP z całej Polski oraz 32 miejsce wśród wszystkich startujący drużyn(PSP, OSP, itd.) Jest do bardzo duży sukces, gdyż poprawiliśmy czas z ubiegłego roku o ponad minutę (7:21:41 min) oraz zająć 1 miejsce w województwie podkarpackim.

W zawodach z naszej gminy startowała także drużyna z OSP Konieczkowa z czasem 6:40.90 min zajęła 20 miejsce wśród OSP, a także OSP Lutcza z czasem 8:10.46 min zajęła 43 miejsce.

Link do wyników

1 komentarz

  1. Ryszard

    Witam. Z 61 drużyn
    12miejsce to świetny wynik
    Gratulacje pozdrawiam

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.