«

»

Maj 19 2018

Strażacka Jazda Nocą dla Olusia

19-go maja w sobotę, dzięki uprzejmości Pana Wójta braliśmy udział w akcji charytatywnej w Jedliczu dla chorego Olusia. Na wydarzenie wraz z jednostkami z OSP Godowa Dln, OSP Strzyżów, OSP Kalembina, OSP Kożuchów i OSP Gogołów wyjechaliśmy naszym GCBA

Mercedes. Niespełna roczny chłopczyk cierpi na bardzo rzadką chorobę Tibial hemimelia.

O OLUSIU I JEGO ZMAGANIACH Z CHOROBĄ
Aleksander urodził się 9 sierpnia 2017r.– Po urodzeniu okazało się, że Oluś ma zakrzywiona stópkę. Na początku lekarze zapewniali, że to tylko kosmetyka do skorygowania. Jednak rodzice byli niespokojni i zasięgnęli opinii u innych specjalistów. W szpitalu w Rzeszowie stwierdzono, że Aleksander ma niezwykle rzadką wadę wrodzoną Tibial hemimelia (TH). Hemimelia piszczelowa (brak lub niedorozwój kości piszczelowej) charakteryzuje się skróceniem chorej nogi, któremu towarzyszy deformacja stawu kolanowego i stawu skokowego – opowiada mama Olusia.

Po przykrej diagnozie rodzice dziecka uruchomili wszelkie kontakty, konsultowali przypadek z rodzicami innych dzieci z podobnymi wadami. W końcu października 2017 r. trafili do specjalisty, doktora Radlera w Wiedniu – lekarz dał im nadzieję.

Oluś musi nosić specjalny gips zmieniany co tydzień. W tym celu niezbędne są częste wyjazdy do Wiednia. Po zdjęciu ostatniego gipsu, dziecku zakłada się tzw. szynę Mitchella, która musi być noszona przez 23 godziny na dobę przez pierwsze trzy miesiące od zabiegu. Później czas jej noszenia stopniowo się skraca. Lekarze podają, że w większości przypadków musi być ona stosowana przynajmniej do 3-4 roku życia. Kolejnym, końcowym etapem będzie operacja rekonstrukcji kości i długa rehabilitacja. Rodzice konsultują również inną metodę leczenia w Stanach Zjednoczonych. Działają bardzo prężnie by dać swojemu synowi możliwość normalnego życia.

– Leczenie Olusia to droga niełatwa, wymagająca wielu wyrzeczeń i nakładu finansowego, ale jesteśmy pełni wiary i nadziei – mówią rodzice. Koszt leczenia przekracza 25 tys. euro.

Więcej zdjęć można zobaczyć na stronie portalu Krosno112.pl

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.