«

»

Kwi 27 2013

Pożar zarośli w Gwoźnicy Górnej

dscn1656W piątek 26 kwietnia o godz 11:50 zostaliśmy zaalarmowani przez Powiatowe Stanowisko Kierowania do pożaru zarośli na terenie naszej miejscowości. Z informacji przekazanych przez Dyżurnego Operacyjnego Powiatu wynikało, że pożar ma miejsce na rejonie przysiółka Wilcze.

Po dotarciu w pobliże miejsca akcji, nie byliśmy w stanie precyzyjnie określić miejsca zdarzenia, gdyż na okolicę nie wydobywał się ani ogień, ani dym. Po kilku minutach udało nam się zlokalizować teren akcji i podjąć działania:
-ścięcie drzewa wpłątanego w linie energetyczne (prawdopodobna przyczyna pożaru)
-schłodzenie poprzez zalanie wodą okolic pożaru. Na miejsce akcji zadysponowane zostały także 3 zastępy PSP Strzyżów 561 R 22(Star), 561 R 25(MAN) i 561 R 91(Opel). Spaleniu uległo ok 50m2 zarośli.

W akcji z naszej jednostki brali udział:

  1. Wojtaszek Dawid

  2. Kudła Mateusz

  3. Drewniak Mariusz

  4. Dopart Bolesław

  5. Indyk Jan

  6. Kozdraś Piotr

  7. Janik Krzysztof

  8. Stanisławczyk Ryszard

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.