«

»

lis 11 2022

Obchody Święta Odzyskania Niepodległości

W naszej gminie co roku 11 listopada jest obchodzone święto odzyskania przez Polskę niepodległości. W tym roku uroczystości odbyły się w Gwoźnicy Górnej, z racji odsłonięcie odrestaurowanego pomnika z 1928r., który został postawiony w 10-tą rocznicę Odzyskania

Niepodległości, ufundowany przez mieszkańców Gwoźnicy.

Na Mszy Świętej w intencji ojczyzny uczestniczyli zaproszeni goście, poczty sztandarowe ze wszystkich jednostek OSP oraz szkół z terenu gminy, jak również mieszkańcy Gwoźnicy.

Po nabożeństwie przy pomniku nastąpiło odsłonięcie pomnika i okolicznościowe przemówienie pana dr Piotra Szopy z Instytutu Pamięci Narodowej oraz wójta gminy Niebylec pana Zbigniewa Koraba. Po złożeniu wieńców różnych delegacji przed Pomnikiem Odzyskania Niepodległości, Orkiestra Dęta z Niebylca dała koncert pieśni patriotycznych, po czym nastąpiło zakończenie uroczystości i odprowadzenie sztandarów.

fot. druh Michał Pietrzyk

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>