«

»

Kwi 24 2016

Ćwiczenia obronne KONIECZKOWA 2016

20160421_160048W czwartek 21 kwietnia w miejscowości Konieczkowa odbyły się powiatowe Ćwiczenia Obronne KONIECZKOWA 2016. Zgodnie z założeniem na godz. 16:00 jednostki OSP z całej gminy oraz jednostki KSRG z terenu powiatu. Po odprawie w miejscu koncentracji sił i

środków o godz. 17:00 wpłynęło zgłoszenie o pożarze kurnika w Konieczkowej. W pierwszym rzucie OSP Konieczkowa, Jawornik, Gwoźnica Górna, Niebylec, Lutcza, Blizianka i Gwoździanka. Po dotarciu na miejsce przystąpiono do działań. W zgłoszeniu była informacja o jednej osobie poszkodowanej w środku płonącego budynku. Po jego zlokalizowaniu, ewakuowano go, a zastęp medyczny z samochodu SLRr ARO z naszej OSP dokonał Kwalifikowanej Pierwszej Pomocy, a następnie przekazał poszkodowanego załodze LPR. Pod koniec działań przez radio padła komenda RATUNEK, w prostych słowach oznacza, że ratownik potrzebuje pilnie pomocy. Okazało się, że jeden ze strażaków potrzebuje prawdziwej pomocy gdyż osunął się na ziemie i utracił świadomość. Kolejny raz zespół medyczny z naszej OSP udzielał pomocy, jednak tym razem prawdziwemu poszkodowanemu. Zostało powiadomione Pogotowie Ratunkowe, a poszkodowany strażak przekazany przez naszych Ratowników zespołowi PR ze Strzyzowa. Po zakończeniu działań udaliśmy się do miejsca koncentracji SiŚ.

W trakcie symulowanego pożaru kurnika, Policja przeprowadzała ćwiczenia na obiekcie Domu Strażaka w Konieczkowej, gdzie istniało podejrzenie podłożenia ładunku wybuchowego.

Trzecim elementem czwartkowych ćwiczeń były poszukiwania zaginionych osób. Wszyscy strażacy udali się w rejon, gdzie zaginione osoby podały współrzędne geograficzne. Po ich odnalezieniu okazało się, że dwoje z nich ma złamane kończyny i konieczna jest ich ewakuacja na desce. W tym celu kolejny raz idealnym okazał się nasz samochód terenowy ARO wraz z załogą medyczną. Przybyły na miejsce zastęp z OSP Gwoźnica Górna opatrzył rannego i ewakuował w bezpieczne miejsce.

 

Po odnalezieniu i sprowadzeniu wszystkich 8-miu zaginionych osób dokonano podsumowania ćwiczeń, po czym udaliśmy się na skromny poczęstunek i udaliśmy się do koszar.

Obsada

*567 [R]53 GCBA Mercedes 1428AF
Wojtaszek Dawid
Kudła Mateusz
Chyłek Stanisław
Chyłek Piotr

*567[R]51 SLRr ARO
Chyłek Michał
Kudła Piotr
Janusz Bartosz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.