«

»

cze 23 2021

Wizyta dzieci z przedszkola

21 czerwca 2021r. naszą jednostkę odwiedziły dzieci z przedszkola z Gwoźnicy Górnej. Przybyli strażacy chętnie opowiadali o rzeczach związanych z działalnością strażacką jak i historią jednostki na terenie naszej miejscowości.

Dzieci zostały oprowadzone po remizie, odbył się pokaz sprzętów, które są na wyposażeniu naszej jednostki tj. węże, prądownice, sprzęt do ochrony dróg oddechowych.

Przygotowane zostały różne atrakcje i pokazy dla naszych małych gości. Były to m.in. zbudowanie linii gaśniczej, przedstawienie ubrań specjalnych ( typu nomex, ubranie do usuwania szerszeni), jak również pokaz pierwszej pomocy przedmedycznej. Największą atrakcją okazał się fakt, że mogły samodzielnie kręcić ręczną syreną alarmową oraz gdy dzieci mogły same sprawdzić jak się gasi pożary używając prądownicy. Odbyła się również część edukacyjna dla przedszkolaków na temat czym zajmuje się straż, kto może zostać strażakiem, o zasadach bezpieczeństwa, jakie są numery alarmowe do poszczególnych służb mundurowych. Po zakończonej wizycie, dzieci mogły przejechać się naszym wozem strażackim, którym zostały odwiezione do przedszkola.

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.