Gru 15 2014

VI Barbórkowy Turniej Strażaków i Ratowników

12189566_540794612746274_3329511723039794148_n13 grudnia w Kopalni Soli w Wieliczce odbył się VI Barbórkowy Turniej Strażaków Ratowników. W tym roku w turnieju brała udział nasza jednostka w składzie: Dawid Wojtaszek, Janusz Bartosz, Żądło Wojciech.

Drużyna składająca się z trzech ratowników w kompletnym umundurowaniu bojowym, osiąga gotowość startową po pozytywnym wyniku odprawy technicznej w momencie założenia aparatów powietrznych i masek (oddychanie z aparatu).
Start drużyny – zastępu, następuje z poziomu –110 m szybu. Po sygnale sędziego startowego, zawodnicy pokonują schody przy szybie, następnie
po drabinie kierują się na klatkę schodową, którą mają do pokonania (różnica poziomów 110 m), oraz korytarz, na końcu którego znajduje się meta.

Wymagania sprzętowe dla strażaków:

– ubranie bojowe – specjalne strażaka dopuszczone do stosowania w ochronie przeciwpożarowej typu

NOMEX

– buty bojowe certyfikowane do działań ratowniczo- gaśniczych,

– hełm strażacki certyfikowany do działań ratowniczo-gaśniczych

– aparat powietrzny z maską,

– rękawice dopuszczone do stosowania w ochronie przeciwpożarowej,

– latarka w wykonaniu Ex.

Udało nam się uzyskać rezultat 7:21:41 min i uplasować się na 22 miejscu wśród 41 drużyn OSP z całej Polski oraz 51 miejsce wśród wszystkich startujący drużyn(PSP, OSP, itd.)