«

»

Sie 05 2015

Przekazanie naszego Stara 244

IMG_7850Po zakupie nowego samochodu pożarniczego dla OSP Gwoźnica Górna , zrodził się pomysł aby „stary” samochód przekazać dla „służby pożarniczej” do polskiej gminy Mościska na Ukrainie. Pomysłodawcą był pan Wójt Zbigniew Korab, który podjął  odpowiednie kroki w

kierunku przygotowania dokumentacji. My zaś przystąpiliśmy do lekkiego odnowienia naszego Stara 244.

Po dopełnieniu wszelkich formalności urzędowo–celnych, w końcu mogliśmy wyjechać na Ukrainę celem przekazania samochodu. W dniu 4 sierpnia 2015r. dokonaliśmy jako jednostka OSP oficjalnego przekazania.  W uroczystości uczestniczyli: Wójt Gminy Niebylec Zbigniew Korab , Sekretarz Antoni Chuchla , Komendant PSP Strzyżów Piotr Rędziniak , Naczelnik OSP Gwoźnica Górna Stanisław Chyłek, a także strażycy z naszej osp: Piotr Kudła, Bolesław Dopart, Piotr Kozdraś, Michał Chyłek.  W trakcie przekazania , naczelnik tamtejszej jednostki złożył podziękowanie jednostce OSP Gwoźnica Górna oraz panu Wójtowi i Sekretarzowi Gminy za ten podarunek, wręczając Dyplomy Uznania za bardzo dobrą współpracę miedzy naszymi gminami. Dalej nastąpiła prezentacja sprzętu i próba natarcia wodnego oraz działka. Po uroczystościach udaliśmy się na mały poczęstunek przygotowany przez gospodarzy.
Mamy nadzieję że nasz samochód będzie im dobrze i długo służył , czego życzymy.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.