«

»

Sie 02 2014

Pożar ścierniska na Gwoźnicy Górnej(Pasieki)

0123456742-go sierpnia o godz 11:56 zostaliśmy zaalarmowani o pożarze słomy na terenie Gwoźnicy Górnej(Pasieki). Natychmiast na miejsce udały się dwa zastępy z naszej OSP : Star 244 GBA 567 R 53 i ARO SLRr 567 R 51. Niestety ukształtowanie terenu

w naszej okolicy oraz posiadany sprzęt w znacznym stopniu wydłużył czas dotarcia na miejsce działań samochodu gaśniczego. Po dojechaniu i dokonaniu rozpoznania okazało się, że płonie ok 400 m2 ścierniska oraz słomy. Odrazu przystąpiliśmy do działań mających na celu przede wszystkim obronę pobliskich budynków i pól uprawnych. Na miejsce dojechały także dwa zastępy z OSP Konieczkowa. Zadysponowano także zastęp OSP Lutcza, jednak sytuacja została bardzo szybko opanowana i pożar ugaszony przez zastępy z naszej OSP I OSP Konieczkowa.

W działaniach z naszej OSP brali udział:

 1. Wojtaszek Dawid

 2. Chyłek Stanisław

 3. Chyłek Michał

 4. Chyłek Piotr

 5. Kudła Piotr

 6. Dopart Bolesław

 7. Dopart Bartłomiej

 8. Drewniak Mariusz

 9. Stanisławczyk Ryszard

 10. Pietrucha Józef

 11. Janusz Artur

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.