«

»

lut 03 2017

Pożar budynku mieszkalnego w Małówce

W dniu 2-go lutego zostaliśmy zadysponowani do pożaru budynku mieszkalnego w miejscowości Małówka. Pożar wybuchł po godz. 18:00, natomiast nasza jednostka została zadysponowana dopiero o godz. 18:50.

Taka sytuacja podyktowana była dużym zapotrzebowaniem środków gaśniczych. Na miejsce akcji ściągnięto niemal wszystkie jednostki z terenu Gminy Niebylec. Po dotarciu naszego zastępu, rota w aparatach ochrony dróg oddechowych udała się do płonącego budynku, natomiast nasz kierowca błyskawicznie dokonał zrzutu wody, do samochodu z OSP Lutcza, który z kolei zaopatrywał GCBA z OSP Niebylec. Sytuacja z zaopatrzeniem wodnym była o tyle trudna, iż ciek wodny na którym zbudowano punkt czerpania wody znajdował się po drugiej stronie DK19. Wymusiło to tankowanie pojazdów, przewożenie na drugą stronę drogi i zrzut wody. Takich „kursów” nasz pojazd wykonał 14 razy. Do remizy powróciliśmy ok godz. 22:30

foto: fb/strzyżów998
fb/niebylec24

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.