«

»

sty 30 2023

Pogrzeb ś.p. ks. kan. Zygmunta Mularskiego

W dnu 27 stycznia 2023r.w wieku 72 lat zmarł ksiądz kanonik Zygmunt Mularski . Emerytowany proboszcz parafii Gwoźnica Górna.  Eksporta ciała zmarłego odbyła się w niedzielę 29.01., w której uczestniczył Ordynariusz Diecezji Rzeszowskiej ks. Biskup Jan Wątroba.

 

Pogrzeb odbył się dzień później tj. w poniedziałek 30.01.2023. Mszy Świętej pogrzebowej przewodniczył, ks. emeryt  Biskup Kazimierz Górny. W uroczystości wzięły udział jednostki OSP z Gwoźnicy Górnej i Gwoźnicy Dolnej wraz z pocztami sztandarowymi.  Druhowie z obu jednostek mieli zaszczyt przeniesienia trumny z ciałem ks. kanonika na cmentarz parafialny.

Ksiądz kanonik Zygmunt Mularski  probostwo na parafii p.w. św. Antoniego w Gwoźnicy Górnej  objął 23.08.2009r.  W 2020r. przeszedł na emeryturę i mieszkał nadal  w Gwoźnicy, aż do śmierci. Mimo swojej choroby miał dobry kontakt z parafianami oraz duże poczucie humoru.

Niech spoczywa w pokoju.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>