«

»

kw. 03 2023

Plenerowa Droga Krzyżowa 2023

W piątek 31.03.2023r. druhowie z jednostek Gwoźnica Górna oraz Gwoźnica Dolna wraz z mieszkańcami Gwoźnicy uczestniczyli, jak w ubiegłym roku, w plenerowej Drodze Krzyżowej, która rozpoczęła się Mszą Świętą w kościele parafialnym.

Droga Krzyżowa prowadziła na szczyt Patria. Krzyż nieśli m.in. młodzież, kobiety, mężczyźni oraz strażacy, którzy przy stacji XII ustawili w ziemi. Przed krzyżem, w specjalnie przygotowanym dole, uczestnicy Drogi Krzyżowej złożyli swoje intencje i prośby zapisane na kartkach, po czym zostały one przysypane ziemią przez naszych strażaków.

Podczas całej uroczystości druhowie zadbali również o bezpieczny przemarsz po przez zabezpieczenie drogi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>