«

»

lip 18 2021

Nocna Jazda Ratowników dla Bartosza 2021

Ochotnicy z OSP Gwoźnica Górna wzięli udział w kolejnej edycji Nocnej Jazdy Ratowników, która odbyła się 17.07.2021r. w Jedliczu. W tym roku akcja charytatywna była zorganizowana dla Bartoszka. Pieniądze zostały zebrane na jego rehabilitację.

Na wydarzenie wraz z jednostkami z OSP Frysztak, OSP Gogołów, OSP Strzyżów, OSP Gwoźnica Dolna oraz OSP Lubla wyjechaliśmy naszym GBA Mercedes.

Bartosz z Przybówki w gminie Wojaszówka jest wspaniałym chłopakiem!

Bartosz urodził się 03.10.2014 jako wcześniak z wewnątrzmacicznym krwotokiem do lewej półkuli mózgu IV stopnia z przebiciem do układu komorowego. Ze względu na wodogłowie pokrwotoczne jest po implementacji zastawki komorowo – otrzewnowej. Wymaga ciągłej, intensywnej rehabilitacji. Do marca 2019 opieką nad nim zajmowała się dwójka rodziców. Niestety los odebrał Bartoszowi tatę, który zmarł nagle.

Ze względu na swoją niepełnosprawność Bartosz nie może chodzić. Porusza się samodzielnie, odpychając się rączkami od podłogi. Jego stan wymaga regularnej i długofalowej rehabilitacji i stałej opieki. Intelektualnie chłopczyk rozwija się dobrze, jest świetnym rozmówcą, wesołym i bystrym. Teraz nad jego codzienną opieką zajmuje się mama Joanna oraz dziadkowie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Możesz użyć tych znaczników i atrybutów HTMLa: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.