Paź 21 2013

Ewakuacja szkoły

dscn2064W dniu 21 październka o godz 10:00 odbyła się ewakuacja Zespołu Szkól w Gwoźnicy Górnej, w której udział wzięło dwa zastępy straży pożarnej 561 R 25 z JRG Strzyżów i 567 R 53 z OSP Gwoźnica Górna. Całością akcji dowodził Z-ca Dowódcy JRG mł. kpt. Damian Łojek.

Działania polegały na symulacji pożaru poprzez zadymienie szkoły, udzielenie pomocy rannym uczniom oraz sprawdzenie w aparatach oddechowych wszystkich pomieszczeń budynku szkoły. Podczas poszukiwań, rota z naszej OSP w składzie Michał Chyłek, Dawid Wojtaszek, odnalazła nieprzytopnego poszkodowanego na sali gimnastycznej, który został ewakuowany z miejsca zagrożenia i przekazany służbom medycznym. Akcja przebiegła sprawnie i zgodnie z przyjętymi procedurami. Według przepisów taka ewakuacja powinna przeprowadzana być co dwa lata.

W działaniach z naszej OSP brali udział:

1. Chyłek Stanisław

2. Kudła Piotr

3. Chyłek Michał

4. Janusz Artur

5. Bator Grzegorz

6. Wojtaszek Dawid

7. Kozdraś Piotr

8. Walus Damian

9. Pietrucha Józef

10. Chyłek Urszula

Pragniemy złożyć serdeczne podziękowania na ręce Komendanta Powiatowego Państwowej Straży Pożarnej w Strzyżowie st.bryg Piotrowi Rędziniakowi oraz Z-cy Dowódcy Jednostki Ratowniczo-Gaśniczej w Strzyżowie mł. kpt. Damianowi Łojkowi  za pomoc w organizacji i zaplanowaniu ewakuacji.