maj 04 2014

223 Rocznica Uchwalenia Konstytucji 3-go maja

dscn22673 maj 2014r. – obchody 223 Rocznicy Uchwalenia Konstytucji 3-go maja. Tradycją jest, iż w dniu tym święto to jest połączone z obchodami Dniem Stażaka(4 maj). O godz. 11:00 odbyła się zbiórka pocztów sztandarowych, strażaków oraz przybyłych gości.

Następnie odbył się uroczysty przemarsz na mszę św. Po zakończeniu Eucharystii udaliśmy się pod pomnik św. Floriana, gdzie został złożony przez komendanta gminnego dh Stanisława Daszykowskiego meldunek Wójtowi Gminy Niebylec. Następnym punktem programu było przemówienie Wójta Gminy Niebylec Zbigniew Koraba po którym zostały złożone kwiaty pod pomnik. Po odbytych przed Urzędem Gminy Niebylec uroczystościach w GOK Niebylec odbył się poczęstunek dla wszystkich przybyłych strażaków.